Więcej o refleksologii

Masaż punktów i stref refleksorycznych na stopach, głowie i twarzy powoduje usuwane blokad meridianów i stymuluje swobodny przepływ energii witalnej. Poprzez stymulację receptorów, wywołana zostaje podświadoma odpowiedź w narządzie, gruczole bądź tkance, połączonych szlakiem energetycznym z tym receptorem. W ten sposób powstaje reakcja łańcuchowa, powodująca zmiany fizjologiczne we wszystkich układach organizmu.

Jako terapia pomaga ona łagodzić niekorzystne działanie stresu na organizm poprzez wprowadzanie go w stan głębokiej relaksacji. Kiedy napięcie ulega redukcji, mięśnie rozluźniają się. Towarzyszy temu rozszerzenie naczyń krwionośnych i swobodniejsza cyrkulacja krwi w organizmie. Wówczas krew bez przeszkód dostarcza tkankom i narządom tlen i substancje odżywcze, a jednocześnie oczyszcza organizm z toksyn i zanieczyszczeń przemiany materii.

Kiedy szlaki bodźców nerwowych zostają uszkodzone lub zablokowane, działanie nerwu jest utrudnione. Refleksologia umożliwia otwarcie i odblokowanie szlaków bodźców nerwowych , pobudzając do działania tysiące zakończeń nerwowych.

Jeżeli dotarcie krwi do którejkolwiek części ciała zostaje zaburzone, człowiek zaczyna odczuwać dolegliwości bólowe. Wszystkie tkanki, alby mogły funkcjonować bez zakłóceń, wymagają odpowiedniego zaopatrzenia w krew, która transportuje tlen i substancje odżywcze, oraz usuwa zbędne produkty przemiany materii. Długotrwały stres i napięcie doprowadzają do zwężenia naczyń krwionośnych, ograniczając dopływ krwi do narządów. Krążenie staje się utrudnione, co powoduje wzrost lub spadek ciśnienia krwi. Zastosowanie refleksologii redukuje stres i napięcie psychofizyczne, powoduje stan głębokiego odprężenia. Efekt ten pozwala na swobodną cyrkulację krwi w układzie krążenia i optymalne zaopatrzenie w nią tkanek organizmu.

Kiedy szlaki bodźców nerwowych zostają uszkodzone lub zablokowane, działanie nerwu jest utrudnione. Refleksologia umożliwia otwarcie i odblokowanie szlaków bodźców nerwowych , pobudzając do działania tysiące zakończeń nerwowych.

Zabieg refleksologiczny stymuluje mózg do wytwarzania większej ilości endorfin, które działają jak naturalny środek przeciwbólowy. Powoduje on poprawę ukrwienia tkanek, a tym samym i dystrybucję tlenu do komórek.

W zakończeniach nerwów w stopach mogą gromadzić się krystaliczne złogi, powodujące ból podczas zabiegu. Złogi te przekształcają się w kryształki kwasu, które utrudniają prawidłowe krążenie krwi. Można je rozbić i zlikwidować poprzez odpowiedniemu masażowi uciskowemu. Refleksologia przyniesie ulgę i lekkość obolałym stopom.

Refleksologia często nie jest w stanie usunąć przyczyn chorób nowotworowych czy AIDS, jednak może sprawić, ze chory będzie czuł się bardziej komfortowo, a ból będzie łatwiejszy do zniesienia. Zabiegi mogą w znaczący sposób poprawić działanie narządów wydzielniczych, układu oddechowego oraz wspomóc kontrolę nad pęcherzem moczowym i pracą jelit. Z tego punktu widzenia refleksologia poprawia jakość życia ludzi ciężko chorych.
Refleksologia stóp
Refleksologia stóp

Refleksologia stóp to metoda masażu leczniczego polegająca na uciskaniu odpowiednich punktów na stopach odpowiadających poszczególnym narządom i układom ludzkiego ciała. Celem refleksologii jest pomoc w odzyskaniu fizjologicznego stanu równowagi organizmu.

Refleksologia głowy i twarzy
Refleksologia głowy i twarzy

Refleksologia głowy i twarzy jest masażem leczniczym, w którym uciskane są odpowiednie punkty, w celu przywrócenia równowagi energetycznej. Łączy w sobie walory lecznicze, relaksacyjne i kosmetyczne.